رفتن به محتوای اصلی

بنیاد خیریه شهدا

در اوایل سال 1399 هجری شمسی، وقتی کوید 19 در افغانستان شیوع کرد و برای پیشگیری آن وزارت صحت عامه کشور شهرهای پرجمعیت افغانستان از جمله کابل (پایتخت کشور) را دستور قرنطینه داد، ما با جمعی از دوستان، هیئت امنا، شماری از بزرگان مسجد جامع و حسینیه شهدا، فعالین فرهنگی و جوانان دور هم جمع شدیم و طرح اولیه بنیاد خیریه شهداء ریختانده شد که پس از مشوره های زیادی تأسیس گردید.

با ما تماس بگیرید

Email: info@shohadacharity.com
Phone: 0093-786734495
Phone: 0093-747669019
Phone: 0093-748524442
افغانستان، کابل، سرکاریز قلعه شهاده، مجتمع علمی فرهنگی مسجد جامع و حسینیه شهدا

موقعیت مکانی ما

0093-786734495 info@shohadacharity.com

ویدیوهای توزیعات و فعالیت های بنیاد

انعکاس رسانه ای فعالیت های بنیاد خیریه شهدا

گسترش فعالیت های بنیاد خیریه شهدا در تمام مناطق کابل و ولایات دیگر افغانستان باعث شده است این بنیاد مورد توجه رسانه ها قرار گیرد و اقدام به نشر فعالیت های بنیاد در تلویزیون و رسانه های اجتماعی نمایند.

برگزاری عروسی فقط با 1500 افغانی

عناب بیگزاد و جوهرماه احمدی، زوجی که مراسم عروسی شانرا به گفته خودشان با هزینه تنها پانزده صد افغانی برگزار کردند. این زوج دانشجو درحالی با مصرف تنها پانزده صد افغانی مراسم عروسی شانرا برگزار کردند که صدها جوان دیگر به دلیل موجودیت فرهنگ های ناپسند که هزینه ازدواج را کمر شکن کرده، نمی توانند ازدواج کنند. بنیاد خیریه شهدا یک نهاد خییر است که در شرایط کنونی برای مهار گرسنگی به نیاز مندان کمک میکند. در این دیدار اما بنیاد خیریه شهدا جهت تقدیر از این زوج و تشویق سایر جوانان مقداری مواد خوراکی به آنان اهدا کرد.

بررسی و شناسایی خانواده‌های نیازمند هزاره‌های اهل سنت

بررسی و شناسایی خانواده‌های نیازمند از هزاره‌های اهل سنت که در نتیجه‌ی فقر و جنگ از ولایت‌های شمالی کشور مهاجر شده‌اند. بنیاد خیریه شهدا در ادامه‌ی برنامه‌های امدادی خود این‌بار به سراغ خانواده‌های نیازمند از هزاره‌های اهل سنت رفته است؛ خانواده‌های که سال‌هاست به فراموشی سپرده شده و کسی سراغ آن‌ها را نگرفته است. تیم بررسی بنیاد خیریه شهدا به کمک «شورای سراسری هزاره‌های اهل سنت افغانستان» در چند روز گذشته 175 فامیل نیازمند را از میان هزاره‌های بغل و سایر هزاره‌های اهل سنت شناسایی کرده است که در نتیجه‌ی فقر و جنگ از ولایت‌های شمالی هم‌چون بغلان، پنجشیر، قندوز و بدخشان به کابل مهاجر شده‌اند و اکنون در وضعیت بد اقتصادی به سر می‌برند. بسته‌های کمکی که برای این خانواده‌ها در نظر گرفته شده به‌زودی برای‌شان توزیع خواهد شد.

توزیع سوخت و مواد غذایی 5 دلو 1400

بنیاد خیریه در ادامه برنامه‌های خود اقدام به توزیع سوخت و بسته های مواد غذایی به 102 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل ذغال سنگ، آرد و روغن می‌باشد. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط یک خیر ناشناس، صرافی حاج حسین عباسی، ملبورن استرالیا و موسسه صبح، شهر وین اتریش صورت گرفته است که از ایشان تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به ایشان اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع موادغذایی برای 750 فامیل در تاریخ 15 دلو 1400

بنیاد خیریه در بزرگترین برنامه توزیع خود اقدام به توزیع 750 بسته مواد غذایی به 750 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل آرد، برنج، روغن می‌باشد. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط فامیل محترم اسماعیل زاده صورت گرفته است که از این خانواده محترم تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع سوخت و موادغذایی در تاریخ 20 دلو 1400

بنیاد خیریه در یکی دیگر از برنامه های توزیع خود اقدام به توزیع مواد سوختی و مواد غذایی برای 30 فامیل مواد سوختی و 24 فامیل مواد غذایی نمود. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل 30 بسته مواد سوختی این برنامه توسط حاجی حسین داد فتیحی و تمویل 24 بسته مواد غذایی این برنامه توسط حاجی امین زارع و پسرانش از گوتنبرگ سویدن صورت گرفته است که از این دو خانواده محترم تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع بسته‌های مواد غذایی برای 150 فامیل نیازمند در تاریخ 22 جدی 1400

بنیاد خیریه در ادامه برنامه‌های خود اقدام به توزیع 150 بسته مواد غذایی به 150 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل آرد، لوبیا، روغن، مکارانی می‌باشد. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط خیرین خارج از کشور از کشورهای ایران و دنمارک و آمریکا و اتریش و همچنین تعدادی از خیرین داخلی صورت گرفته است که از همه خیرین تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع بسته های موادغذایی برای 200 فامیل نیازمند در تاریخ 4 دلو 1400

بنیاد خیریه در ادامه برنامه‌های خود اقدام به توزیع 200 بسته مواد غذایی به 200 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل آرد، برنج، روغن، مکارانی می‌باشد. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط خیر ناشناس از کشور نیوزیلند صورت گرفته است که از ایشان و خانواده محترم شان تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع لباس‌های زمستانی برای 100 فامیل نیازمند در تاریخ 4 دلو 1400

بنیاد خیریه شهدا با توجه به وضعیت سردی هوا، اقدام به توزیع 100 بسته لباس زمستانی به 100 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل انواع لباس زمستانی می‌باشد. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط خیرین داخلی، حاج صفر مرادی، حاج قادر افضلی، سلمان صفری، دکانداران سرای چنداول توسط داراب علی و حاج طاهر صالحی صورت گرفته است که از همه خیرین تقدیر و تشکر می شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع بسته‎‌های مواد غذایی در تاریخ 28 قوس 1400

بنیاد خیریه شهدا در ادامه برنامه‌های خود اقدام به توزیع 155 بسته مواد غذایی به 155 فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته شامل یک بوجی آرد 50 کیلوگرمی، یک بوجی برنج 10 کیلوگرمی، یک قوطی روغن 5 لیتره، و ده بسته مکارانی می‌باشد. لازم به ذکر است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط خیرین شهر سیدنی استرالیا صورت گرفته بود که از همه خیرین تقدیر و تشکر می‌شود و ان‌شاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع بسته‌های مواد غذایی برای 225 فامیل در تاریخ 3 جدی 1400

بنیاد خیریه شهدا با توجه به شرایط اقتصادی بد بسیاری از فامیل‌ها، اقدام به توزیع بسته‌های مواد غذایی نمود. در این توزیع 225 فامیل تحت پوشش قرار گرفتند، این فامیل‌ها توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند در این توزیع که توسط خیرین خارجی از کشورهای ناروی، آمریکا، ترکیه، اتریش، آلمان و سویدن تمویل شده بود، به هر فامیل نیازمند یک بوجی آرد 50 کیلویی و یک قوطی روغن پنج لیتره توزیع گردید، همچنین یک خیر از کشور اتریش اقدام به خرید 3 راس گوسفند نموده و گوشت آن بین 65 فامیل نیازمند توزیع شد.

توزیع بسته های مواد غذایی برای 140 فامیل نیازمند در تاریخ 7 جدی 1400

بنیاد خیریه در ادامه برنامه‌های خویش اقدام به توزیع ۱۴۰ بسته مواد غذایی به ۱۴۰ فامیل نیازمند و مستحق نمود. این بسته‌ها شامل آرد، برنج، روغن و مکرانی می‌باشند. قابل یادآوری است که این فامیل‌های مستحق توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا سروی شده‌اند. تمویل این برنامه توسط دینو کینگز کمیونیتی صورت گرفته است که از همه خیرین تقدیر و تشکر می‌شود و انشاءالله خداوند به همه آنها اجر خیر عنایت فرماید.

توزیع بسته های موادغذایی در تاریخ 14 قوس 1400

در این برنامه توزیع به 150 فامیل نیازمند که شامل بی سرپرستان و ایتام و نیازمندان و مستحقین می‌باشد، بسته‌های مواد غذایی (شامل یک بوجی آرد ۵۰ کیلویی و یک بوجی برنج ۳.۵ سیر و یک روغن 5 لیتره و یک کارتن مکارانی) توزیع نمود. تمویل این برنامه از طرف خیرین مرکز فرهنگی کوثر مقیم گوتنبرگ سویدن صورت گرفته است.

توزیع لباس زمستانی در تاریخ 17 قوس 1400

بنیاد خیریه شهدا با توجه به سردی هوا، به 103 فامیل مستحق که بیشتر شامل بی سرپرستان و ایتام بود، 103 بسته که شامل لحاف و جمپر طفلانه و نوجوان بود، توزیع نمود. تمویل کننده این عمل خیر، حاج طاهر صالحی است که خداوند ان شاءالله اجر خیر به ایشان دهد.

توزیع چوب سوخت زمستان و بسته های مواد غذایی در تاریخ 19 قوس 1400

بنیاد خیریه شهدا با توجه به سردی هوا به 160 فامیل که شامل بی سرپرستان، ایتام، نیازمندان و فقرا بود، سوخت زمستان و بسته های مواد غذایی توزیع نمود. این فامیل ها که از ولایات مختلف و از مناطق مختلف کابل بودند، توسط هیئت بررسی بنیاد خیریه شهدا، شناسایی شده و به عنوان نیازمند واقعی تحت پوشش بنیاد خیریه شهدا قرار گرفتند. تمویل این برنامه از طرف خیرین شهر دنور کلرادو آمریکا صورت گرفته است که خداوند به همه خیرین پاداش خیر دهد.

توزیع بسته مواد غذایی به نیازمندان و فقرا در تاریخ 16 حوت/اسفند 1399

در این دوره از توزیع مواد غذایی شامل یک بوجی 50 کیلویی آرد، روغن 5 لیتری و یک بوجی برنج به یاد مرحومه حاجیه غیبی همسر شهید حاج رجب علی غیبی به نیازمندان و فقرا توزیع شد. خانواده مرحومه هزینه فاتحه خوانی را صرف چنین کار خیرانه ای کردند.

توزیع کمک خیرین افغانستانی مقیم کلرادو آمریکا در 28 میزان/مهر 1400

در این دوره به 90 خانواده نیازمند مواد غذایی شامل یک بوجی آرد 50 کیلوگرمی و یک عدد روغن مایع 5 لیتری توزیع شد. مبلغ این توزیع توسط خیرین افغانستانی مقیم دنور کلرادو آمریکا به بنیاد خیریه ارسال شده بود که بلافاصله بعد از دریافت مبلغ، مواد موردنظر خریداری و برای نیازمندان توزیع شد.

توزیع کمک خیرین محترم ملبورن و کانادا در تاریخ 30 میزان/مهر 1400

در این دوره از توزیعات، به 113 خانواده نیازمند، مواد غذایی شامل یک بوجی آرد 50 کیلوگرمی و یک عدد روغن 5 لیتری توزیع شد. مبلغ این کمک توسط خیرین افغانستانی مقیم ملبورن استرالیا و کانادا به بنیاد خیریه شهدا ارسال شده بود.

بنیاد را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید!

بنیاد خیریه شهدا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید و از آخرین رویدادها و اخبار مربوط به بنیاد آگاه شوید. همچنین میتوانید روند توزیع کمک ها را نیز مشاهده بفرمایید.

برگشت به بالا